DESTIN TRAGIC! Un tânăr de 17 ani a murit după un accident la fotbal. Și-a tăiat artera femurală când a vrut să sară un gard!

Internat de 24 de ore la un spital din București, tânărul Denis Porumb a pierdut, din păcate, lupta cu viața. Tânărul se juca joi seară alături de alţi copii pe uliţa din sat cu o minge care a sărit în curtea şcolii. El a încercat să sară gardul să o recupereze, moment în care o bucată de fier beton din gardul şcolii i-a străpuns piciorul secţionându-i artera femurală şi vena iliacă.
Adolescentului i-a fost amputat piciorul, starea sa rămânând în continuare critică, el având nevoie de cât mai mult sânge pentru a putea trăi. Din păcate, tânărul nu a supraviețuit. Denis Porumb tocmai devenise campion județean la fotbal U19 și era un model pentru tinerii de vârsta lui.

