ȘOCANT! Un argeșean a descoperit un șarpe de peste un metru sub capota mașinii!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un şarpe de peste un metru a găsit un bărbat sub capota maşinii sale, la Piteşti, în cartierul Traian.

Omul a sunat imediat la numărul de urgenţă, iar jandarmii au preluat reptila și au dus-o în mediul său natural.

„Jandarmii argeşeni au intervenit astăzi, în municipiul Pitești, pentru îndepărtarea unui şarpe aflat la motorul unei maşini. Proprietarul mașinii a observat şarpele sub capotă și a cerut ajutorul prin 112.

La fața locului s-a deplasat echipa de intervenţie din cadrul Jandarmeriei Argeş, dar şi un echipaj SMURD. Jandarmii au reușit să captureze reptila și să o elibereze apoi în habitatul natural, la distanță de zonele populate.”, a scris Jandarmeria Argeş, pe Facebook.

Jandarmii argeşeni sfătuiesc cetăţenii să solicite întotdeauna sprijinul în astfel de situații pentru a evita orice pericol.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura