UPDATE! Femeie de 87 de ani SALVATĂ de la ÎNEC în Piteşti

O femeie de 87 de ani a fost salvată de la înec în această dimineaţă în Piteşti. Femeia în cauză avea 87de ani.
„În timp ce se aflau în zona Podul Viilor, pentru fluidizarea traficului, alături de reprezentanții Poliției Locale Pitești, agentul șef adjunct Teodorescu Dragoș a fost sesizat de către un cetățean cu privire la faptul că, o femeie s-ar fi aruncat în apa Râului Argeș, la Podul Viilor.
Imediat, agentul a sunat la 112 și a anunțat evenimentul, deplasându-se, alături de colegul său, agent principal Șerbănescu Radu și polițiștii locali din cadrul Poliției Locale Pitești, către locul indicat.
Ajunși la fața locului, au observant că femeia se afla la câtiva metri de mal, cu capul deasupra apei, iar unul dintre polițiștii locali a intrat în apă și a adus-o pe femeie către mal.
Având în vedere faptul că la mal apa era plină de vegetație și mâl, iar înaintarea era anevoioasă, a fost ajutat de cei doi polițiști, care au preluat-o pe femeie și au așezat-o într-o poziție de siguranță.
Ulterior, aceștia au transportat-o, pe brațe, pe femeia de 87 de ani, până la ambulanța SMURD, sosită la fața locului”, transmit reprezentanţii IPJ Argeş.

