Dezastru la o școală din Argeș! Toți elevii au picat Evaluarea Națională!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Situație de-a dreptul șocantă la Școala Gimnazială „Radu Golescu” din comuna Ștefănești, județul Argeș, unde niciunul dintre elevii înscriși la examenul de Evaluare Națională 2023 nu a reușit să promoveze.

Știrea a căzut ca un trăsnet asupra comunității locale. Rezultatele publicate de Ministerul Educației pe platforma edu.ro au arătat că niciunul dintre cei șapte elevi înscriși de la Școala Gimnazială „Radu Golescu” nu a obținut o notă de trecere la Evaluarea Națională, examenul care marchează încheierea ciclului gimnazial.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura