A incendiat o mașină, fiind nemulțumit de cum era parcată. Nu avea loc să treacă cu bicicleta pe stradă!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un bărbat din oraşul Sântana a fost arestat preventiv după ce ar fi incendiat un autoturism, nemulţumit că modul în care era parcat l-ar fi încurcat să treacă cu bicicleta pe stradă.

Incidentul a avut loc în noaptea de 8 spre 9 iunie, însă abia acum făptaşul a fost identificat şi ridicat de poliţişti, scrie Agerpres.

„În urma investigaţiilor efectuate de poliţiştii oraşului Sântana, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Chişineu-Criş, a fost identificat un bărbat de 30 de ani, din Sântana. Din cercetări, s-a stabilit că cel în cauză ar fi aruncat o substanţă inflamabilă pe un autoturism parcat în Sântana, şi ulterior i-ar fi dat foc. După săvârşirea faptei, bărbatul a plecat, fiind identificat şi depistat ulterior”, a transmis, vineri, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Arad.

Surse din cadrul anchetei au declarat că suspectul a afirmat în timpul audierii că s-a enervat pe modul în care parcat autoturismul, care l-ar fi încurcat să treacă cu bicicleta pe stradă.

Suspectul a fost prezentat magistraţilor Judecătoriei Chişineu-Criş, care au dispus arestarea preventivă pentru distrugere prin incendiere.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura