O îndrăgită cântăreață de muzică populară se luptă cu o boală necruţătoare. Are CANCER la doar 18 ani !

Andreea Ursachi este o tânără speranţă a muzicii populare, însă, la nici 19 de ani, un diagnostic crud i-a umbrit fericirea. În această primăvară, a aflat că suferă de o formă rară de cancer.
Andreea Ursachi a fost diagnosticată cu SARCOM EWING EXTRASCHELETAL PELVIN, stadiul IIIB. A fost supusă unei intervenţii chirurgicale dificile, a făcut chimioterapie, dar boala va putea fi învinsă cu terapie cu protoni. Acest tratament nu se face, însă, în România, iar costurile pentru spitalizare în străinătate şi pentru tratament depăşesc mult posbilităţile financiare ale familiei.
Artistul Valentin Sanfira a făcut un apel către oamenii cu suflet care doresc să o ajute pe Andreea să se însănătoşească.

