Garita a SEMNAT! Va câștiga o AVERE
10 iulie 2023

Arnold Garita a prins un contract spectaculos după despărțirea de FC Argeș!
Acesta a semnat cu Al-Faisaly, formație din liga secundă a Arabiei Saudite, iar acesta va câștiga 37,500€ pe lună (450,000 anual), plus primă de instalare de 150,000€. Va mai primi 50,000€ dacă echipa promovează.
Atacantul camerunez a adunat pentru FC Argeș 40 de meciuri, 14 goluri și 2 pase de gol.
Cota lui a crescut de la 400,000€ la 650,000€ în ultimul sezon petrecut în România.
Advertisement
Advertisement

