Plimbat între spitale, un argeșean a MURIT în ambulanță

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un argeșean în vârstă de 53 de ani a murit zilele trecute din pricina lipsurilor din spitalele noastre. Bărbatul din zona Muscelului acuza grave probleme cardiace. Acesta nu a mai putut ajunge la Spitalul Municipal Câmpulung pentru că singurul cardiolog și-a dar demisia. Astfel, pacientul a murit în ambulanță, în drum spre Spitalul Județean.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura