Doliu în televiziune! A murit unul din cei mai mari prezentatori TV!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Doliu în televiziune. Un jurnalist de renume, considerat ca fiind unul dintre cei mai buni și mai curajoși ai generației sale, a încetat din viață. Acesta avea doar 67 de ani și lucra la o un post tv de prestigiu.

Doliu în lumea presei. Un jurnalist extrem de cunoscut, al postului de televiziune BBC, a murit. Este vorba despre George Alagiah, care a încetat din viață la vârsta de 67 de ani. El s-a alăturat echipei BBC în 1989 și a petrecut mulți ani ca unul dintre principalii corespondenți străini ai corporației înainte de a deveni prezentator.

Prezentatorul emisiunii One’s News At Six, a murit la nouă ani după ce a fost diagnosticat cu cancer. După ce a primit teribila veste a diagnosticului, George Alagiah a dus o luptă susținută împotriva cancerului. Acesta a făcut două serii de chimioterapie și mai multe operații, inclusiv una de extirpare a celei mai mari părți a ficatului.

Rezultatele au părut a fi promițătoare și în octombrie 2015, el a anunțat că tratamentul s-a încheiat. Acela a fost momentul în care s-a întors la BBC News At Six.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura