ŞOCANT! Tânără MOARTĂ la Maternitatea Spitalului Judeţean

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Tragedie fără margini într-o familie din Botoşani. Trei copii au rămas fără mamă, după ce Alexandra, o tânără de numai 26 de ani a fost lăsată efectiv să moară în Maternitatea Spitalului Judeţean Botoşani. Alexandra, înscărcinată cu al patrulea copil a început să sângereze brusc, iar soţul ei a luat decizia de a suna la 112 şi a solicita sprijinul echipajelor medicale. Numai că ceea ce a urmat este desprins parcă din scenariile filmelor de groază. Ajunsă la spital, medicii au considerat că nu este o urgenţă şi efectiv au lăsat-o în salon să aştepte. Numai că atunci când efectiv şi-au amintit de ea a fost prea tâzriu, iar tânăra a murit.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura