Dragoș Predescu: „Controalele în spitale continuă”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Dragoș Predescu transmite faptul că și în perioada următoare vor fi efectuate controale în spitale.

„Tentativa reprezentanților Consiliului Județean Argeș de intimidare a Prefectului Radu Perianu a eșuat! Controalele în spitale continuă.

A ieșit public aseară vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian Bughiu, cu o încercare stângace menită să îi „intimideze” pe Prefectul Radu Perianu și pe reprezentanții instituțiilor de control din sănătate.
Despre ridicolul declarațiilor subprefectului Minciunescu nici nu mai e nevoie să amintesc. Dar trebuie să recunoaștem că este strigător la cer ca un reprezentant al Consiliului Județean Argeș și un subprefect al județului Argeș să se folosească de poziția publică pe care o au pentru a încerca, prin declarații publice, să intimideze instituțiile care controlează, în această perioadă, spitalele din Argeș ca urmare a multor sesizări venite din partea cetățenilor.

Stimați domni, nu negați ceea ce e de natura evidenței! Toți în Argeș cunoaștem realitatea Spitalului Județean! Poate că totuși, într-un târziu, cei doi domni care se opun public controalelor din unitățile spitalicești înțeleg că mizeria nu mai trebuie ținută sub preș, așa cum s-a întâmplat în Argeș în ultimii 30 de ani. Din cauza acestui tip de atitudine, din cauza nepăsării și indolenței unora și altora s-au întâmplat nenorociri în această țară. Din cauza faptului că instituțiile statului nu își făceau treaba s-a întâmplat nenorocirea cu azilul de la Ilfov.

Chiar așa v-ati dezumanizat domnilor Bughiu și Minciunescu încât tratați absolut orice subiect în cheie politică?

Politica nu are ce căuta nici în control și nici în sistemul de sănătate!”, transmite Dragoș Predescu.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura