Accident mortal în timpul orelor de condus. Elev MORT pe loc, instructorul-rănit grav!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un bărbat de 50 de ani a murit în timpul orelor de condus pe un poligon special utilizat de către elevi şi instructori de la şcoala de şoferi pentru categoria A din Dâmboviţa. Aflat pe motocicletă împreună cu instructorul auto, s-a izbit puternic de un zid.

Accidentul a avut loc într-un poligon auto privat din localitatea Ulmi.

„Din primele date , se pare că un bărbat de 50 de ani, care s-ar fi deplasat pe motocicletă alături de un alt bărbat de 60 de ani, s-ar fi izbit de zidul unui gard. Din nefericire, s-a constatat decesul bărbatului de 50 de ani, celeilalte persoane fiindu-i acordate îngrijiri medicale”, informează Poliţia Judeţeană Dâmboviţa. 

Instructorul, rănit grav

În accident a fost implicată o motocicletă folosită pentru şcoala de conducători auto, iar bărbatul mort era cursant. Instructorul a fost grav rănit fiind dus la spital. 

Poliţiştii fac cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii evenimentului.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura