Azi-noapte, bărbat MORT după ce a fost CĂLCAT de tren

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Polițiștii Biroului Județean Transporturi Feroviare Bistrița-Năsăud au intervenit luni seara pentru efectuarea de verificări, ca urmare a unui accident, produs în cartierul Sărata din Bistrița.

La fața locului au intervenit imediat un echipaj de pompieri și echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD din cadrul ISU

”Victima, bărbat în vârstă de 66 de ani, este inconștientă, a fost intubată, prezintă multiple traume, plăgi deschise și fracturi.

Va fi evacuată la UPU SMURD Bistrița pentru continuarea îngrijirilor medicale”, a transmis aseară purtătorul de cuvânt al ISU.

Conform IPJ, la fața locului s-a constatat faptul că un bărbat, de 66 de ani, din Bistrița a fost surprins în gabaritul căii ferate și accidentat de trenul 4007 care circula pe relația Bistrița – Sărățel.

”Bărbatul a fost preluat și transportat la spital, unde, din nefericire, ulterior a decedat”, a precizat IPJ Bistrița-Năsăud.

În cauză, polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi Bistrița-Năsăud efectuează cercetări pentru ucidere din culpă, urmând a fi dispusă necropsia care va stabili cu exactitate cauza decesului. S:bistriteanul

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura