Doi soți și-au pierdut viața în accident! Mașina s-a rupt în bucăți!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Sfârșit cumplit pentru doi soți care au murit în urma unui grav accident rutier petrecut în județul Teleorman. Impactul a avut loc între două autoturisme.

Poliția Orașului Videle a fost sesizată prin apel la numărul unic de urgență 112 despre producerea unui accident rutier pe DJ 701, între localitățile Gratia și Poeni.

Din primele verificări s-a stabilit faptul că impactul s-a produs între un autoturism condus de către un bărbat de 50 de ani, din municipiul București, și o autoutilitară platformă, care tracta o semiremorcă pe care se afla un autoturism, condusă de către un bărbat de 37 de ani, din comuna Dobrotești, județul Teleorman.

În urma impactului a rezultat decesul primului conducător auto și al uneia dintre pasagerele din același autoturism, o femeie de 50 de ani.

Cei doi soți au fost aruncați în afara autoturismului, iar fiica lor în vârstă de 18 ani, a fost descarcerată de pompieri, preluată de personalul medical și transportată la un spital din București.

Conducătorul celuilalt autovehicul a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura