A jucat banii firmei la păcănele, apoi a reclamat la Poliție că a fost tâlhărit

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un agent de pază, împătimit al jocurilor de noroc, după ce a pierdut 5.000 de lei, încasările de la societatea comercială unde lucra, a creat un scenariu de film, încercând astfel să scape de necazul de a fi cheltuit banii firmei la păcănele.

Tânărul de 22 de ani a anunțat polițiștii din Găești că a fost tâlhărit. A povestit oamenilor legii că, în timp ce se afla la locul de muncă, stând într-un autoturism, deodată, au apărut doi indivizi cu fețele acoperite care ar fi tăbărât pe el, l-au dat jos din mașină, l-au bătut și i-au luat banii, 5.000 de lei. Polițiștii au demarat imediat cercetările. Au venit la fața locului criminaliștii. A fost adus și un câine de urmă…

Mare necaz mare pentru tânărul agent de pază! Nu i-a ieșit filmul! Investigațiile au scos rapid la iveală faptul că acesta mințise. Lucrurile au stat cu totul altfel. A fost vorba despre o poveste ticluită de paznic pentru a încerca să scape de beleaua cu cheltuitul banilor la jocuri. Tânărul s-a deplasat într-o zona nesupravegheată video, și-ar fi rupt hainele de pe el, apoi a sesizat Poliția că a fost victima unei tâlharii. Pentru fapta sa, agentul de pază este acum cercetat pentru delapidare și inducerea în eroare a organelor judiciare.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura