Un lider politic din judeţ, „transferat” de AUR Argeş!

Lucrurile încep să se mişte pe scena politică din Argeş. AUR, unul dintre partidele aflate în topurile preferinţelor la nivel central a făcut o primă mişcare interesantă la nivel judeţean. Cătălin Teodorescu s-a alăturat filialei judeţene a partidului.
“Am ales partidul AUR pentru că stând o perioadă destul de lungă pe marginea politicii, situaţie pe care desigur nu mi-am dorit-o, am observat cu un ochi destul de atent şi critic în acelaşi timp cum s-au poziţionat astăzi partidele faţă de România şi faţă de români. Am observat că singurul partid care doreşte să conserve valorile tradiţionale ale noastre şi care se luptă pentru suveranitatea acestui stat este AUR. De aceea m-am înscris în acest partid şi voi susţine în acest partid. O chestiune care contează foarte mult pentru mine este faptul că partidul AUR este foarte implicat în a susţine Biserica şi valorile creştine ale acestui popor”, a declarat Cătălin Teodorescu.

