Tragedie în Argeș! A SPULBERAT cu mașina un tânăr de 18 ani! Acesta a MURIT!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un tânăr 18 ani și-a pierdut viața după ce a fost lovit de un autoturism pe Drumul Național 7 în timp ce traversa șoseaua pe o trecere de pietoni. 

Tragedia s-a petrecut pe raza localității argeșene Bascov.

„Din verificările preliminare, efectuate de către polițiști Serviciului Rutier Argeș, s-a stabilit că un bărbat de 66 de ani, din Morărești, care conducea un autoturism pe DN 7, pe raza localității Bascov, din direcția Vâlcea spre Pitești, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a accidentat mortal un tânăr de 18 ani, din Cotmeana, care s-ar fi angajat în traversarea drumului pe marcajul pietonal”.

Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.

În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 192 din Codul Penal, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier a avut loc.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura