METRO România a extins magazinul din Piteşti la 20 de ani de la deschiderea acestuia

METRO România a inaugurat extinderea magazinului METRO Pitești în prezența primarului Dan Stroe din localitatea Bradu, a dlui Sorin Sorescu, Director ANSVSA Argeș și a membrilor din conducerea METRO, care au sărbătorit alături de angajații magazinului din Pitești și a peste 150 de clienți.
Inaugurarea noului corp coincide cu aniversarea a douăzeci de ani de când METRO a deschis magazinul său din Pitești, iar acesta are 2900 mp, 3 noi rampe dedicate serviciului de livrare, 3 rampe cu lift pentru achizițiile de tip click&collect și o capacitate de depozitare de până la 1900 de paleți, care se adaugă magazinului existent, care are puțin peste 5500 mp. Pentru operarea magazinului extins, echipa METRO Pitești are 14 noi colegi, care se alătură celor 148 deja existenți.
“Extinderea magazinului de la Pitești și inaugurarea noului corp la exact douăzeci de ani de la deschiderea magazinului este un prilej de mare bucurie pentru METRO, care își reafirmă astfel angajamentul pentru antreprenorii din Pitești și comunitățile învecinate. Suntem preocupați să satisfacem în permanență nevoile antreprenorilor care cumpără de la METRO și, de aceea, investim mereu în modernizarea și eficientizarea magazinelor noastre. Credem cu tărie că succesul lor este afacerea noastră și ne dorim ca împreună să construim o economie locală puternică’’, a arătat Adrian Ariciu, CEO METRO România.

