Doliu la Spitalul Județean. Un cunoscut medic, șef de secție a MURIT chiar în unitatea medicală!

Lumea medicală este în doliu după pierderea unuia dintre cei mai iubiți colegi. Fost șef de secție în cadrul Spitalului Județean Buzău, dr. Laurențiu Neagu s-a stins la unitatea medicală în care a profesat ani de zile.
Medicul Laurențiu Neagu, aflat la pensie, suferea de o boală incurabilă și era internat pe secția ATI. Colegii săi au anunțat, cu profundă tristețe, trecerea la cele veșnice a acestuia
”Cu profundă tristețe, anunțăm trecerea la cele veșnice a d-lui doctor Laurențiu Neagu, la vârsta de 66 de ani. Dl. dr. Laurențiu Neagu , medic primar medicină internă, a coordonat secția Medicină Internă o lungă perioadă de timp. Sistemul medical și comunitatea buzoiană au pierdut un Om cu o înaltă conștiință civică și morală, de o valoare profesională deosebită. În aceste clipe grele, conducerea Spitalului Județean, colegi, prieteni și întreg colectivul secției de Medicină Internă transmit sincere condoleanțe familiei” au scris reprezentanții Spitalului Județean Buzău.

