Doliu la Spitalul Județean. Un cunoscut medic, șef de secție a MURIT chiar în unitatea medicală!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Lumea medicală este în doliu după pierderea unuia dintre cei mai iubiți colegi. Fost șef de secție în cadrul Spitalului Județean Buzău, dr. Laurențiu Neagu s-a stins la unitatea medicală în care a profesat ani de zile.

Medicul Laurențiu Neagu, aflat la pensie, suferea de o boală incurabilă și era internat pe secția ATI. Colegii săi au anunțat, cu profundă tristețe, trecerea la cele veșnice a acestuia

”Cu profundă tristețe, anunțăm trecerea la cele veșnice a d-lui doctor Laurențiu Neagu, la vârsta de 66 de ani. Dl. dr. Laurențiu Neagu , medic primar medicină internă, a coordonat secția Medicină Internă o lungă perioadă de timp. Sistemul medical și comunitatea buzoiană au pierdut un Om cu o înaltă conștiință civică și morală, de o valoare profesională deosebită. În aceste clipe grele, conducerea Spitalului Județean, colegi, prieteni și întreg colectivul secției de Medicină Internă transmit sincere condoleanțe familiei” au scris reprezentanții Spitalului Județean Buzău.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura