CRIMĂ ȘOCANTĂ! Un tânăr de 19 ani și-a OMORÂT în bătaie mama!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un tânăr de 19 ani din Olt este cercetat după ce şi-ar fi ucis mama prin bătaie în urma unui conflict, în propria casă. Tatăl acestuia este cel care a găsit-o fără suflare dimineaţa următoare.

Miercuri, 22 noiembrie 2023, în jurul orei 10:30, Inspectoratul de Poliție Județean Olt a fost sesizat, prin apel 112, de către un bărbat, din comuna Găneasa, județul Olt, cu privire la faptul că a găsit-o pe soția sa decedată în locuință. La fața locului s-a deplasat o echipă, care, din primele verificări, a identificat trupul neînsuflețit al unei femei de 43 de ani, din comuna Găneasa, județul Olt.

Trupul femeii a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina în vederea efectuării autopsiei, pentru stabilirea cauzei decesului. În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs decesul.

În urma efectuării autopsiei medico-legale, s-a constat faptul că moartea femeii a fost violentă, iar între leziuni și deces există legătură directă de cauzalitate. Având în vedere concluziile medico-legale, a fost anunțat Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt, care a preluat cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura