Tragedie la Costești! Un tânăr în vârstă de 15 ani a murit, după ce a furat o mașină și s-a izbit de un stâlp

Un adolescent în vârstă de 15 ani a murit după ce s-a urcat la volanul unui autoturism și a pierdut controlul volanului, apoi s-a izbit de un stâlp aflat la marginea drumului.
Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Buzău a transmis că tragedia s-a produs vineri, 1 Decembrie, pe DC156, satul Budișteni, din localitatea Costești.
„Din primele date de la faţa locului a reieșit că un autoturism condus pe direcţia Costeşti către Smeeni a intrat în coliziune cu un stâlp de electricitate.
Accidentul s-a soldat cu decesul tânărului care s-ar fi aflat la volanul maşinii, în vârstă de 15 ani, din Costeşti, dar şi cu rănirea unui al ocupant, de 18 ani, din aceeași localitate. Persoana rănită a fost preluată de ambulanţă şi transportată la spital pentru îngrijiri medicale”, informează IPJ Buzău.

