TRAGEDIE! Tânără mamă de 25 de ani și bebelușul nou-născut au murit la spital!

O tânără mămică și bebelușul ei au murit în urmă cu câteva ore la Maternitatea din Arad! Mămica în vârstă de 25 de ani a născut prin cezariană, apoi s-a stins din viață. Medicii au încercat să îi salveze viața, însă nu au mai putut face nimic. Din păcate, atât ea, cât și bebelușul au murit.
Cazurile inexplicabile din spitalele de la noi din țară continuă. După cazul mamei din Botoșani, femeia care a încetat din viață în condiții de neimaginat, o altă tragedie a avut loc.
Femeia se afla la Maternitatea din Arad, acolo unde a adus pe lume un copil, însă nici ea și nici bebelușul nu au supraviețuit.
Tânăra a ajuns de urgență la spital, unde a fost adusă cu Ambulanța, după ce a simțit că nu mai poate să respire și a sunat la numărul de urgență 112.
Tânăra de 25 de ani a ajuns pe patul de spital și a intrat în operația de cezariană. Ieri, medicii au tratat-o cu antibiotice pentru că avea febră, iar starea ei s-a îmbunătățit.
Însă în timpul nopții totul s-a schimbat și starea femeii s-a agravat, astfel că medicii au început operația de cezariană, potrivit Antena3.ro.
Tânăra a intrat în stop cardio-respirator
Din păcate, în urma intervenției, femeia a murit după ce a intrat în stop cardio-respirator, la fel și bebelușul care nu a mai avut nicio șansă de supraviețuire.
În momentul de față, autoritățile fac cercetări, iar primele concluzii arată că problemele ar fi început în urma unei infecții respiratorii, însă medicii ar fi încercat să o salveze pe femeie și pe bebeluș.

