Doliu în lumea medicală! S-a stins un medic remarcabil de la noi!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Doliu în lumea medicală din România! Un medic exemplar a încetat din viață. A fost, de asemenea, profesor emerit la una dintre cele mai importante universități de la noi din țară.

Doliu în lumea medicală din România! A murit prof. dr. Sandu Bologa

Doliu în lumea medicală din România! Medicul Sandu Bologa a încetat din viață vineri, pe data de 8 decembrie. Tristul anunț a fost făcut de Universitatea de Medicină și Farmacie ”Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca, unde acesta a fost profesor emerit.

„Universitatea de Medicină și Farmacie ”Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca își exprimă regretul și tristețea la plecarea dintre noi a Profesorului Sandu Bologa, personalitate emblematică a învățământului universitar românesc și a medicinei clujene”, a transmis sursa citată.

A fost un cadru didactic și un medic remarcabil
Universitatea l-a descris pe Sandu Bologa ca fiind „un cadru didactic, un medic remarcabil și un om cu o influență profundă asupra vieților celor din jurul său”.
Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura