Un cunoscut lăutar de la noi a făcut prăpăd pe șosea! Bărbat de 38 de ani, MORT pe loc!

Tragedie! Un artist din România a fâcut prăpăd pe o șosea! Din păcate, o persoană a murit. Șoferul unui Audi care circula cu viteză mare pe bulevardul Chimiei, dinspre podul Metalurgiei către Dancu, a derapat pe contrasens şi a izbit frontal un autovehicul plin cu muncitori, infirmează ziaruldeiasi.ro. Cel care conducea autoturismul Audi este de profesie lăutar. Acesta a fost intubat, în stare gravă la spital. El a intrat cu autoturismul pe contrasens şi a izbit violent, în plin, un Volkswagen în care se aflau cinci muncitori.
Uimitor, şoferul din Volkswagen a scăpat cu viaţă, însă pasagerul din dreapta, în vârstă de 38 de ani, a murit pe loc.
Ceilalţi pasageri din maşină, colegii șoferului, au scăpat cu răni şi au fost transportaţi la spital pentru a primi îngrijiri medicale. Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.
Impactul a fost violent. Autoturismul Audi a fost distrus aproape în totalitate în partea din faţă, şi în mai mică măsură, Volkswagen-ul. Cel mai probabil, pasagerul din dreapta şoferului din Volkswagen nu purta centura de siguranţă.
Luna aceasta se împlinesc 5 ani de la această tragedie, în care un om nevinovat a murit la doar 38 de ani!

