CRIMĂ TERIFIANTĂ! Tânără învățătoare de la noi, găsită MOARTĂ în casă!

Misterul se adânceşte în cazul celor două femei găsite moarte în localitatea braşoveană Hoghiz. Ambele victime prezentau semne de moarte violentă. Oamenii legii nu exclud ipoteza că mama şi-ar fi ucis propria fiică, iar ca să scape de consecinţe, s-ar fi incendiat.
Apropiații spun că femeia de 50 de ani suferea de depresie. Anchetatorii iau în calcul toate ipotezele în acest caz, inclusiv cea a unei crime urmată de o sinucidere. Asta pentru că, potrivit martorilor, între cele două femei ar fi avut loc o ceartă. Mama și-a ucis fiica, apoi a ieșit în curte, în spatele casei unde s-ar fi incendiat.
Descoperirea macabră a fost făcută de un vecin, după ce soţul femeii, care era plecat în cursă cu autocisterna, s-a alarmat că cele două nu mai răspund la telefon și l-a rugat să meargă la el acasă să vadă ce se întâmplă. Bărbatul a avut parte de un șoc.
Tânăra a fost găsită moartă în pat cu urme de violență în zona gâtului, iar mama în curte cu arsuri grave pe corp. Fata de 25 de ani terminase facultatea și lucra ca învățătoare suplinitoare la o școală dintr-un sat vecin. Voia să-și ia definitivatul ca să devină titular pe post. În fiecare weekend, tânăra venea la casa părintească.

