Lui Dani Coman îi cam „pute” la FC Argeş! „Mi s-a cam luat de discuţii”

În ultima perioadă s-a tot discutat despre posibilitatea ca Dani Coman să fie numit în funcţia de preşedinte al echipei FC Argeş. Sponsorul principal, Viorel Tudose a lăsat să se înţeleagă că Dani Coman este cel cu care poartă tratative de doi ani de zile pentru a prelua funcţia de preşedinte. Dani Coman a comentat pe marginea subiectului la Fanatik Superliga, acolo unde a declarat:
”La mine, sub nicio formă, nu a ajuns nimic, nu m-a căutat nimeni și nici nu cred că mă va căuta cineva. Prioritate pentru mine, în momentul de față, este doar Sibiul. Am văzut că s-a tot zis și de FC Argeș și de Rapid. Nu, nu m-a căutat absolut nimeni de la Rapid. Iar discuțiile care sunt referitor de FC Argeș și intervențiile pe care le are domnul Tudose, sponsorul principal al echipei, că de 2 ani așteaptă un președinte, să așteptăm să treacă meciul cu Sepsi și apoi voi ieși și eu cu o intervenție să vă spun exact care este situația.
Mi s-a cam luat de discuții, că merge Dani Coman, că face, că-l așteptăm. Nu trebuie să ascundem lipsa rezultatelor prin numele meu.
Nu îmi place, eu sunt bărbat. Eu când greșesc, îmi asum. Ies și spun că am greșit. Nu sunt nici eu cel mai bun, și eu fac greșeli. Nu sunt cel mai bun, dar nici altul mai bun ca mine nu e”, a declarat Dănuț Coman.

