TRAGEDIE uriașă! Doi copii au MURIT după ce casa lor a luat foc!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Doi copii din Sălaj au murit după ce casa în care locuiam au luat foc. Pompierii au intervenit de urgență pentru a-i ajuta însă nu au putut să îi salveze în ciuda manevrelor de resuscitare.

Incendiul a avut loc seara în localitatea Cuceu din judeţul Sălaj. O casă a luat foc, iar la sosirea pompierilor incendiul se manifesta prin degajare mare de fum în interiorul locuinței.

Având informații că în interior s-ar afla şi persoane, aceștia au început concomitent operațiunea de stingere a incendiului şi cea de căutare – salvare a victimelor. 

Pompierii au găsit şi evacuat din casă două minore de 9 şi 12 ani. Acestea aveau arsuri pe 80% din suprafața corpului, iar medicul care se afla la faţa locului a declarat decesul acestora. 

În acest moment nu se ştie cu exactitatea cauza incendiului. 

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura