Argeș: Bărbat de 38 de ani, ARESTAT pentru tentativă de OMOR!

Un bărbat de 38 de ani, din Pitești, a fost arestat pentru tentativă de omor, după ce l-a înjunghiat pe un altul, în apropierea unei săli de jocuri de noroc.
Ambii petrecuseră ceva timp acolo și, deocamdată, nu se știe din ce motiv au intrat în conflict.
Se pare că victima venise să-l bată pe cel înarmat cu un cuțit, pentru că-i lovise, cu câteva minute înainte, un prieten.
În imaginile surprinse de o cameră de supraveghere se vede cum bărbatul îmbracat în alb își pregătește arma, când trei inși se apropie de el.
Unul dintre ei încearcă să-l doboare, moment în care se iscă o încăierare. Cel care avea să fie acuzat de tentativă de omor este lovit de mai multe ori și, în cele din urmă, folosește cuțitul. La scenă au asistat mai multe persoane. Deși a părăsit locul faptei, agresorul a fost ridicat de polițiști în scurt timp, de acasă.
Agent șef principal Florin Popa, purtătorul de cuvânt al IPJ Argeș: „Polițistii secției 2 poliție Pitești au desfășurat verificări, reușind identificarea persoanei bănuite de săvârșirea faptei. Cel în cauză a fost condus la sediul poliției pentru audiere”.
Înainte de scena înjunghierii, individul reținut a petrecut la o sală de jocuri de noroc, unde se afla și victima sa, împreună cu un prieten din Brașov. Nu se știe de ce, bărbații au intrat în conflict. O altă cameră, aflată în fața localului, a surprins momentul în care agresorul îl lovește din senin pe brașovean.

