Argeș: S-au îmbătat atât de tare, încât unul a ajuns înjunghiat acasă, a făcut duș și s-a culcat

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Poliţiştii şi procurorii din judeţul Argeş anchetează un caz de tentativă de omor, după ce un bărbat şi-a înjunghiat amicul cu care consumase alcool. Victima nu a cerut ajutor, ci a mers acasă, a făcut un duş şi s-a băgat în pat, iar mama sa a fost cea care a văzut leziunile şi a cerut ajutor. Fiica femeii, aflată în alt judeţ, a sunat la 112, apelul ducând la intervenţia poliţiştilor.

Surse judiciare au precizat, pentru News.ro, că bărbatul înjunghiat a mers acasă, a făcut un duş şi s-a băgat în pat, să doarmă, iar mama sa, care se deplasează cu ajutorul unui cadru, a văzut urme de sânge şi rana de pe corpul fiului său. Ea şi-a sunat fiica, aflată în alt judeţ, iar aceasta din urmă a sunat la 112.

Vecinul victimei, un bărbat de 49 de ani, a fost depistat de poliţişti şi condus la sediul poliţiei pentru cercetări, iar miercuri el a fost reţinut.

Sursele citate au arătat că niciunul dintre cei doi nu a putut preciza un motiv concret pentru care s-a ajuns la această situaţie.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura