Accident grav! Un DIRECTOR de la DGASPC a dat cu mașina peste un om!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un accident rutier grav a avut loc pe drumul judeţean 187, în judeţul Maramureş, acolo unde un pieton lovit a intrat în comă.

Un director de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Maramureş a lovit cu maşina un pieton care traversa drumul neregulamentar. 

Victima a fost preluată de echipajele medicale sosite la faţa locului şi transportată în comă la spitalul din Vişeul de Sus. 

Şoferul a fost testat cu etilotestul, iar rezultatul a arătat că nu consumase băuturi alcoolice. 

Până la sosirea poliţiştilor, însă, şoferul a dat jos de pe maşină însemnele DGASPC, instituţia la care lucrează.

Bărbatul se afla în afara orelor de program când a avut loc accidentul rutier.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura