Revoluția fermierilor ‘a înfrânt’ la Timișoara!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Aproximativ 30 de fermieri au protestat în centrul Timișoarei. Mai mult de 20 de utilaje într-o parcare din oraș, aduse încă de ieri seară, după ce Primăria a aprobat acțiunea, care se poate derula până miercuri, 24 ianuarie.

Organizatorii anunțaseră că vor fi peste 200 de participanți, iar acțiunea va fi una pașnică, doar a fermierilor, din rândurile cărora vor fi eliminați cei care vor intenționa să se infiltreze fără să aibă legătură cu protestul și toți cei care nu vor avea un comportament civilizat – transmite Radio România Timișoara.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura