Bărbat SPULBERAT de Ambulanță ! Acesta a MURIT!

Tragedie aseară pe Drumul Naţional 17, în judeţul Bistriţa-Năsăud. Un pieton nu a avut nicio şansă la viaţă, după ce a fost izbit în plin de o ambulanţă. Impactul a fost atât de puternic, încât bătrânul de 64 de ani a fost proiectat pur şi simplu la câţiva metri distanţă. În momentul producerii nenorocirii, autospeciala nu avea semnalele acustice şi luminoase pornite.
Nenorocirea a avut loc în cartierul Viişoara, din oraşul Bistriţa. Fără să se asigure, bătrânul a trecut strada, deşi în zonă nu există o trecere de pietoni. Pentru că era deja întuneric, bărbatul nici nu a apucat să observe ambulanţa care nu avea semnalele sonore şi luminoase pornite. Impactul a fost devastator. Pietonul a fost proiectat pe carosabil.

