SCANDAL MONSTRU într-un club din Centru! L-a BĂTUT până l-a OMORÂT!

Un barman a fost arestat preventiv la aproape o lună după ce a bătut un client al unui club aflat în vecinătatea restaurantului unde lucra în centrul Iaşiului, iar acesta a decedat ulterior în urma leziunilor grave suferite.
Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Iaşi au anunţat, miercuri, punerea în mişcare a acţiunii penale faţă de Edward Paul Manolache.
Potrivit procurorilor, pe 13 ianuarie, bărbatul respectiv, în timp ce se afla în faţa unui club din Galeriile Ştefan cel Mare şi Sfânt, fiind în exercitarea atribuţiilor de barman al unui restaurant din apropierea clubului, a bătut un bărbat cu pumnul în faţă. Victima a fost proiectată cu capul pe suprafaţa betonată din faţa uşii de acces a clubului şi s-a ales cu un traumatism cranio-cerebral, fractură craniană occipitală, hematom subdural şi contuzie cerebrală.
Din cauza leziunilor grave, victima a decedat pe 4 februarie. O zi mai târziu, procurorii au cerut arestarea preventivă a agresorului.

