A SPULBERAT cu mașina un polițist după ce a fost prins cu DROGURI!

Un traficant de droguri a accidentat intenţionat cu maşina un poliţist de la Crimă Organizată în timpul unui flagrant. Colegii poliţistului peste care a dat individul cu autoturismul au tras focuri de armă pentru a-l putea opri pe bărbatul care avea la el substanţe interzise
Trei traficanți de droguri au fost arestați preventiv, ei fiind prinși imediat după ce au vândut 40 de grame de canabis. În momentul intervenției, unul dintre dealeri l-a accidentat pe un polițist de la Crimă Organizată.
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Covasna, împreună cu procurorii DIICOT Covasna, au documentat activitatea infracțională a trei persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc.
Una dintre persoane este acuzată și de ultraj. Astfel, marți și miercuri, procurorii DIICOT au dispus reținerea celor trei persoane.
„Măsurile au fost luate, după ce persoanele în cauză au fost depistate în flagrant delict, în timp ce se deplasau cu un autoturism în orașul Târgu Secuiesc, la scurt timp după ce ar fi vândut aproximativ 40 de grame de canabis (drog de risc) pentru 1.800 de lei”, transmite IPJ Covasna.
Șoferul, care mai avea la el 5 grame de canabis, la momentul intervenției l-ar fi accidentat cu intenție pe unul dintre polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Covasna.

