Eugen Neagoe nu este la prima plecare cu scandal! Circ de zile mari la plecarea la „U” Cluj!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Plecarea lui Eugen Neagoe de la FC Argeş este tot mai sigură, chiar dacă anumite persoane din interiorul clubului anunţă faptul că tehnicianul va continua în Trivale. Neagoe nici măcar nu a fost prezent la conferinţa de presă de astăzi, asta chiar dacă oficialii clubului anunţau ieri că tehnicianul va fi prezent la dialogul cu presa. Numai că Neagoe nu a vrut să vorbească despre plecarea de la FC Argeş, acuzând că este răcit. Numai că Neagoe nu este la prima plecare cu scandal de la cârma unei echipe.

A plecat cu scandal de la Universitatea Cluj

Neagoe a plecat cu mare scandal de la Universitatea Cluj. Antrenorul a părăsit conducerea echipei din Ardeal la final de an 2022. Antrenorul a preferat să meargă la Universitatea Craiova şi a plecat de la Cluj chiar dacă nu avea acordul conducerii clubului din Ardeal. Atunci Neagoe motiva plecarea sa cu scandal de la Cluj prin faptul că nu poate refuza niciodată o oferă venită de la Craiova. Semnalele unei eventuale plecări de la Piteşti au apărut încă de zilele trecute, când Neagoe a început să critice faptul că nu are o bază adecvată de pregătire, că nu este nici terenul de joc de la Mioveni unul foarte bun, iar apoi a lansat săgeţi către conducerea clubului, nemulţumit fiind de faptul că nimeni nu a mai vorbit cu el în ultima lună.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura