Ultima Călătorie: A MURIT pe bancheta unui taxi!

Cursă fatală. Un bărbat , în vârstă de aproximativ 60 de ani, a murit pe bancheta unui taxi, chiar în timpul călătoriei. Întâmplarea șocantă a fost povestită de taximetristul care a efectuat acea cursă: ,,Omul nu mai respira”.
Omul a avut o poveste pe cât de dubioasă pe atât de macabră. Acesta a preluat un client de la ambulatoriul din Tășnad, în lipsa unei ambulanțe disponibile care să îl transfere pe bărbatul de aproximativ 60 de ani acasă.
„L-am preluat pe om, am rabatat și bancheta că să stea comod. Trebuia să îl ducă până într-un sat din apropiere. Pe drum am tot vorbit cu omul, l-am întrebat cum se simte, am discutat una-alta, până când la un moment dat când omul nu a mai răspuns. Când mă întorc către el, omul nu mai respira, era decedat”, a povestit sătmăreanul la un cunoscut post da radio.

