Familie DISTRUSĂ de durere!  „A omorât-o, singura fată pe care o aveam”

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Crimă cu multe semne de întrebare la Timişoara. O studentă la medicină a fost găsită moartă în apartamentul iubitului său, care îi era coleg de facultate. Fata avea corpul plin de răni de cuţit şi părul aranjat în jurul gâtului, ca să mascheze tăieturile. Student şi la teologie, în paralel, iubitul victimei a devenit suspectul principal şi i-a surprins pe poliţişti cu declaraţiile lui. Sâmbătă seară, tânărul a fost arestat preventiv pentru omor.

Studentul la medicină a recunoscut că şi-a ucis iubita şi a fost reţinut de poliţişti. Anchetatorii au intrat la bănuieli când au văzut o tăietură adâncă pe faţa lui, semn că Andreea s-a luptat pentru viaţa ei. Rudele victimei nu ştiau prea multe despre noul iubit al fetei. Auziseră, însă, că era un tânăr religios, care cânta duminica în corul bisericii, şi îl priveau cu încredere. Acum, însă, au căzut pradă celei mai negre dureri.

Narcis Şerban, verişor: Era întotdeauna o persoană bună. Totdeauna ajuta persoane. Dar în cazul de faţă, tocmai acum a rămas fără ajutor. 

Bunica: A omorât-o, singura fată pe care o aveam, singura! A omorât-o, a omorât-o. Tot am zis că nu, că se pregătise să vină acasă. 

MătuşaAndreea era o fată cu zâmbetul pe buze, era o fată foarte frumoasă, nu pot să o descriu. Atât ne pare de rău. Nu ştiu ce să mai zic, nu am cuvinte. Mă copleşeşte durerea, nu am cuvinte să spun. 

Băiatul s-a înfuriat că iubita sa voia să-l părăsească şi a atacat-o cu un cuţit

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura