România plânge astăzi! Un alt artist iubit de la noi a MURIT!
26 martie 2024

A murit solistul George Nicolescu, cel care a dat naștere imnului Petrolului Ploiești. Acesta s-a stins din viață la vârsta de 74 de ani.
George Nicolescu a fost un muzician care s-a născut orb, însă acest lucru nu l-a împiedicat să-și urmeze visul.
A murit maestrul George Nicolescu
George Nicolescu s-a născut la Ploiești pe data de 12 martie 1950 și s-a remarcat prin vocea sa caldă, plină de emoție. Artistul ploieștean, care a fost toată viața sa orb, a lansat de-a lungul anilor o serie de șlagăre arhicunoscute, precum „Eternitate”, „Prefă-te inimă în stea” sau „Cântec pentru sănătatea ierbii”, scrie HotNews.ro.
Advertisement
Advertisement

