România plânge astăzi! Un alt artist iubit de la noi a MURIT!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

A murit solistul George Nicolescu, cel care a dat naștere imnului Petrolului Ploiești. Acesta s-a stins din viață la vârsta de 74 de ani.

George Nicolescu a fost un muzician care s-a născut orb, însă acest lucru nu l-a împiedicat să-și urmeze visul.

A murit maestrul George Nicolescu

George Nicolescu s-a născut la Ploiești pe data de 12 martie 1950 și s-a remarcat prin vocea sa caldă, plină de emoție. Artistul ploieștean, care a fost toată viața sa orb, a lansat de-a lungul anilor o serie de șlagăre arhicunoscute, precum „Eternitate”, „Prefă-te inimă în stea” sau „Cântec pentru sănătatea ierbii”, scrie HotNews.ro.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura