Informaţii INCENDIARE de la FC Argeş! Eugen Neagoe TRĂDAT de jucători?

Sezonul acesta a fost unul de coşmar pentru suflarea alb-violetă. Piteştenii au ajuns o echipă de duzină în liga secundă, sezonul fiind unul dezastruos din toate punctele de vedere. Echipa era cotată în vară ca fiind favorita principală la promovarea în Liga I, dar piteştenii au ajuns să se scufunde în clasament, terminând sezonul regulat mai aproape de retrogradare, echipa urmând a juca în play-out. Gurile rele vorbesc despre faptul că nici relaţia dintre Eugen Neagoe şi anumiţi jucători nu este una tocmai de invidiat. Sursele noastre ne-au informat despre un episod derulat la scurt timp de la venirea lui Neagoe la FC Argeş, atunci când antrenorul a avut un schimb acid de replici cu unii dintre jucătorii piteştenilor. „O să vă fac să vă lăsaţi de fotbal”, ar fi fost mesajul transmis de Eugen Neagoe acelor jucători. Chiar şi în debutul acestui an au apărut tot felul de zvonuri conform cărora jucătorii celor de la FC Argeş, nu pun osul la bătaie, în limbaj fotbalistic, tocmai din pricina faptului că antrenorul nu este tocmai pe placul lor.

