TRAGEDIE la Mioveni! Ea este fetiţa căzută pentru a doua oară pe geam

Tragedie greu de imaginat pentru o familie din oraşul Mioveni. O fetiţă în vârstă de numai 5 ani a căzut în această dimineaţă de la etajul 3 al blocului în care locuia. Pentru ca tragedia să fie şi mai mare, micuţa a căzut pentru a doua oară de la etajul 3, un incident similar având loc în octombrie 2021. Cu ajutorul oamenilor cu suflet mare, cu ajutorul medicilor, micuţa a scăpat cu bine atunci, adică, a scăpat cu viaţă, pentru că a rămas cu nenumărate scehele şi chiar în această perioadă urma un plan de recuperare.
Mama fetiţei solicita ajutorul pentru Ştefania
Mama micuţei Ştefania chiar solicita la începutul acestui an, ajutorul oamenilor cu suflet mare pentru aceştia să compleze formularul pentru a dona acel procent de 3,5% din impozitul redirecţionat către start. Suma urma să fie folosită pentru ca micuţa să îşi poată continua tratamentele pentru a recupera din cumplitul eveniment.
„In anul 2021 am suferit un accident ce a necesitat intervenție de urgentă neurochirugicala in urma căruia,din nefericire,creierul și corpul meu au rămas cu mai multe sechele,epilepsie,hemiplegie-partea dreapta a corpului,pareza nerv ||| OC ST,Autism atipic,retard mintal,fistula LCR(intervenit neurochirugical in 2022)…ce au necesitat și necesita in continuare recuperare,psihomotorie
Dar…în continuare lupt și muncesc pentru o recuperare totală a vieții!!!”, transmitea la începutulul anului, mama micuţei.
A fost transferată la Bucureşti
Din păcate, starea îngeraşului este una critică, micuţa fiind transferată la un spital din Bucureşti de către elicopterul SMURD.

