CARNAGIU! Un tânăr de 19 ani s-a urcat BEAT la volan și a OMORÂT trei tineri!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Un tânăr de doar 19 ani a fost condamnat la 5 ani de închisoare pentru un accident rutier grav, în urma căruia trei persoane și-au pierdut viața, victimele având vârste cuprinse între 17 și 25 de ani.

Șoferul vinovat avea o alcoolemie de aproape 2 la mie și a recunoscut faptele sale.

„Prima condamnare la închisoare cu executare în baza Legii Anastasia a fost pronunţată de Judecătoria Alba Iulia, pe 29 mai. Un tânăr de 19 ani a primit 5 ani de închisoare cu executare, în primă instanţă, după ce a ucis trei persoane, în noaptea de 28 august 2023, la o lună de la intrarea în vigoare a Legii Anastasia. Şoferul avea o alcoolemie de aproape 2 la mie şi şi-a recunoscut faptele”, a precizat senatorul PSD,  Robert Cazanciuc,.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura