Accident MORTAL în Argeș! Un tânăr de 20 de ani a OMORÂT un om

După cum vă anunțam, un accident grav a avut loc noaptea trecută în comuna argeșeană Stâlpeni. Un bărbat în vârstă de 61 de ani a fost efectiv spulberat de o mașină condusă de un tânăr în vârstă de 20 de ani.
„Din verificările preliminare efectuate de polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș s-a stabilit că, un tânăr de 20 de ani, din județul Brașov, care conducea un autoturism pe DN 73, din direcția Pitești către Câmpulung, în localitatea Stâlpeni, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, a accidentat, mortal, un bărbat de 61 de ani, din Stâlpeni, care se deplasa în calitate de pieton.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a produs”, transmit reprezentanții IPJ Argeș.

