Trei elevi din Argeș au fost ELIMINAȚI în prima probă a Bacalaureatului

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Trei elevi din Argeș au fost eliminați din prima probă a examenului de Bacalaureat, după ce au încercat să copieze.

„În perioada 1- 4 iulie 2024 se vor desfășura probele scrise din cadrul examenului național de bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2024.                 

                 Astăzi, 1 iulie 2024, s-a derulat prima probă scrisă, cea de Limba și literatura română. La nivelul județului nostru, s-au constituit 15 centre de examen. Au fost 27 de cazuri speciale. 

                 La proba de limba și literatura română, s-au înscris 4121 de elevi și au absentat 52. 

                 3 elevi au fost eliminați din Centrul de examen de la Liceul Teoretic Costești, conform metodologiei, fiind surprinși cu dispozitive electronice de comunicare asupra lor”, transmit reprezentanții ISJ Argeș.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura