Trei elevi din Argeș au fost ELIMINAȚI în prima probă a Bacalaureatului

Trei elevi din Argeș au fost eliminați din prima probă a examenului de Bacalaureat, după ce au încercat să copieze.
„În perioada 1- 4 iulie 2024 se vor desfășura probele scrise din cadrul examenului național de bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2024.
Astăzi, 1 iulie 2024, s-a derulat prima probă scrisă, cea de Limba și literatura română. La nivelul județului nostru, s-au constituit 15 centre de examen. Au fost 27 de cazuri speciale.
La proba de limba și literatura română, s-au înscris 4121 de elevi și au absentat 52.
3 elevi au fost eliminați din Centrul de examen de la Liceul Teoretic Costești, conform metodologiei, fiind surprinși cu dispozitive electronice de comunicare asupra lor”, transmit reprezentanții ISJ Argeș.

