ULTIMA ORĂ! FC Argeş s-a DESPĂRŢIT de atacantul care lua 9000 de euro pe lună

FC Argeş mai se şi desparte de jucători, după ce în ultima perioadă au sosit mai mulţi fotbalişti la echipă. Conducerea formaţioei din Trivale a anunţat despărţirea de şase dintre jucătorii care au evoluat în stagiunea precedentă în tricoul alb-violet. Printre cei care au plecat de la FC Argeş se numără şi Bogdan Rusu, atacantul adus cu surle şi trîmbiţe şi care încasa aproape 9000 de euro pe lună, dar a avut evoluţii cu mult sub aşteptări. „Șase jucători din lotul sezonului trecut nu mai continuă la Pitești. Milcho Angelov, Ionuț Balaur, Robert Boboc, George Micle, Florian Haită și Bogdan Rusu sunt jucătorii care nu mai îmbracă tricoul alb-violet. Cu această ocazie le mulțumim tuturor și le dorim multă baftă!”, transmite conducerea clubului FC Argeş.

