ACUM! DOLIU în Argeş! A MURIT un POLIŢIST

Advertisement
Advertisement
Walfresh

A mai trecut la cele veșnice un fost polițist din cadrul instituției de la Câmpulung.
A plecat să își facă meseria alături de colegii de breaslă, plecați mult prea devreme de pe acest pământ. Este vorba despre criminalistul Sergiu Preda. Un polițist respectat de toți colegii și de cei care l-au cunoscut pe omul Sergiu Preda.
Născut la 1 ianuarie 1961, omul Sergiu Preda, urma să ajungă polițist. A urmat cursurile Școlii de Subofițeri de la Câmpina pe care a absolvit-o în anul 1984.
De la acea dată, intră în rândul polițiștilor din Muscel.
Sergiu Preda a lucrat pe postul de ajutor de șef de post la Poliția Valea Mare Pravăț până la începutul anului 1990.
După Valea Mare Pravăț, și-a desfășurat activitatea la Poliția Câmpulung la Biroul criminalistic.
Ultimele 6 luni de serviciu le-a muncit la Postul de Poliție Godeni.
În anul 2011, Sergiu Preda s-a pensionat și s-a retras la casa din comuna Godeni, sat Cotești.
Cea mai mare parte din activitate și-a desfășurat-o la Poliția Câmpulung, având gradul de agent șef principal.
Miercuri 10 iulie, omul Sergiu Preda va fi condus pe ultimul drum. Alături de familia îndurerată, rude, prieteni, se vor alătura și foștii colegi din Poliție, oameni ai legii activi și pensionari.
Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura