MITĂ la examenul pentru permisul de conducere! 15 instructori au fost trimiși în judecată

Advertisement
Advertisement
Walfresh

S-a deschis un nou dosar de corupţie la Biroul de Permise Suceava. 5 poliţişti şi alţi 15 instructori auto au fost trimişi în judecată pentru luare de mită. Procurorii anticorupție au trimis în judecată patru polițiști și 15 instructori auto din Suceava într-un nou dosar de corupție, după ce aceștia ar fi primit între 100 și 700 de euro în 2020 din partea unor candidați pentru a le facilita obținerea permisului auto.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura