Viorel Tudose nu se lasă! „Vreau să fiu acţionar majoritar”

Viorel Tudose, sponsorul principal al echipei FC Argeş nu renunţă la ideea de a deveni acţionar majoritar al echipei din Trivale. Acesta a făcut mai multe declaraţii prin care a subliniat că nu se rezumă să accepte 10 sau 20% din acţiuni ci vrea pachetul majoritar. Deja în acest sens au fost făcute mai multe declaraţii în ultima perioadă, iar la început de an, Viorel Tudose declara pentru cititorii noştri că nu este tentat să mai continue la FC Argeş decât dacă societatea va deveni una pe acţiuni, iar el va fi acţionar majoritar.
„Eu rămân la FC Argeș doar în contextul în care rămân acționar. Acționar majoritar! N-am ce face cu 10%, 20%… Intru doar acționar majoritar, 51%. Restul nu mă interesează”, a declarat Viorel Tudose pentru iamsport.ro.
Interesant este faptul că prin societatea sa, Getica 95, Viorel Tudose este sponsor şi la echipa de Liga I, Gloria Buzău.

