Claudia, mândria județului Argeș! Frumoasă foc și minte sclipitoare

Argeșul are mulți tineri cu care se poate mândri. Fără doar și poate, un astfel de exemplu este Claudia Bumbac, o elevă din Topoloveni. Aceasta a muncit din greu pentru a-și urma visul, iar visul ei a fost acela de a intra la Academia de Poliție. Concurența este tot mai acerbă în fiecare an, iar anul acesta peste 2500 de tineri au luptat pentru a obține un loc. Claudia, eroina noastră, se poate mândri cu faptul că a obținut nota 10 la examenul de la Limba și Literatura Română, obținând astfel un loc la Academia de Poliție. Claudia a dovedit că atunci când muncești, crezi în tine și faci tot ce este posibil pentru a atinge un țel, nimic nu este imposibil. Sincere felicitări.

