Prefectul Dragoș Predescu, măsuri ferme în contextul avertizărilor meteorologice

Advertisement
Advertisement
Walfresh

România va fi lovită de un nou ciclon la finalul acestei săptămâni. În acest context astăzi a avut loc o nouă ședință a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Argeș. Prefectul a transmis un mesaj clar.

“Ședință a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Argeș! Am cerut și au fost emise măsuri în scopul prevenirii unor posibile probleme cauzate de ploi.

Autoritățile locale au fost anunțate ce au de făcut și rog toți reprezentanții primăriilor să fie atenți și să reacționeze imediat dacă sunt probleme.
În același timp, îi rog pe argeșeni să colaboreze cu autoritățile și să își ia un minim de măsuri. Importantă este curățarea șanțurilor, podețelor în așa fel încât să ne asigurăm că apa nu rămâne și se acumulează într-un singur loc.

Dacă aveți de gând să petreceți sfârșitul de săptămână în locuri de campare, vă rog să consultați starea vremii și să vă informați din surse oficiale.

Măsurile de prevenție sunt valabile în tot județul Argeș!”

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura