Cea mai TARE FABRICĂ din România se construieşte lângă Piteşti! SUTE de ANGAJĂRI la începutul anului!

Omul de afaceri Vladimir Cohn, cel mai important jucător din industria hârtiei de după 1989 și unul dintre cei mai puternici antreprenori români, dezvoltă, la Giurgiu, prima fabrică din țară care va produce hârtie specială pentru ambalajele care vor înlocui pungile de plastic în retail, ca urmare a impunerilor europene. Cohn a dezvăluit, pentru Economica, valoarea investiției, numărul inițial de lucrători, data la care va porni producția, meseriile pe care trebuie să le stăpânească viitori angajați, dar și ce l-a convins să aleagă Giurgiu pentru noua sa fabrică.
Prima fabrică de hârtie specială care va înlocui pungile de plastic din magazine va fi construită la Giurgiu și va începe să producă din 30 noiembrie 2025, a arătat, pentru Economica, Vladimir Cohn, antreprenorul care va ridica fabrica. Potrivit acestuia, în următoarea perioadă va începe și campania de angajări, în condițiile în care, pentru a demara producția, este nevoie de cel puțin 100 de lucrători cu înaltă calificare. Când va ajunge la capacitate maximă, fabrica va crea în jur de 200 de locuri de muncă.
SURSĂ: http://www.economica.net

